Czym jest oddłużanie nieruchomości?

Czym jest oddłużanie nieruchomości?

Oddłużanie nieruchomości polega na całkowitej lub częściowej spłacie obciążeń finansowych danej nieruchomości. W życiu bywają wzloty i upadki, a cierpliwość banków ma swoje granice po których przekroczeniu następuje nieprzyjemna procedura zajęcia Państwa nieruchomości z powodu braku regulowania miesięcznych płatności, co przeważnie jest spowodowane utratą pracy lub pogorszeniem sytuacji materialnej.

Bardzo często dochodzi do zadłużenia hipoteki nie tylko kredytem bankowym, ale również pożyczkami pozabankowymi, których ogromna większość jest przyznawana na bardzo złych warunkach. W niektórych przypadkach odsetki takich pożyczek rosną w straszliwym tempie doprowadzając do odwrotnego założenia, czyli zamiast poprawić sytuację materialną dochodzi do jej jeszcze większego pogorszenia.

Czy przy pensji rzędu 4000zł miesięcznie pokrycie 2000zł kredytu hipotecznego i 1000zł pożyczki gotówkowej pozwala na normalne życie? Właśnie w takim wypadku oddłużanie nieruchomości pozwoli przykładowo spłacić 3 miesięczne raty kredytu hipotecznego i cały kredyt gotówkowy z dużymi odsetkami(np: 12000zł) dzięki czemu można złapać trochę oddechu.

Oddłużanie nieruchomości wyniosło 18000zł miesięcznie, a zarówno okres jak i kwoty spłaty są do indywidualnego uzgodnienia z firmą (możemy tutaj mówić tylko o naszej, ponieważ nie wiemy w jaki sposób działają inne firmy). W ten sposób pozbywają się Państwo kredytu gotówkowego i mają 3 miesiące spokoju ze spłatą rat za kredyt hipoteczny.

Człowiek podejmuje znacznie trafniejsze wybory jeśli nie ma myśli zaprzątniętych pytaniami: “Za co spłacę ratę?”, “Już 2 tygodnie zalegam z kredytem, a odsetki rosną” czy “Jeszcze nie zapłacę 2 rat i zabiorą mi mieszkanie”. Wielokrotnie nasi klienci po skorzystaniu z oddłużania nieruchomości stanęli na nogi i właśnie temu ma służyć oddłużanie nieruchomości.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *