Dlaczego tak ciężko sprzedać mieszkanie?

Dlaczego tak ciężko sprzedać mieszkanie?

Decydując się na sprzedaż mieszkania większość osób jest z początku bardzo pozytywnie nastawiona, bo przecież tyle osób szuka swoich czterech ścian, że nie powinno być ze ze sprzedażą żadnych problemów. Po kilku miesiącach optymizm zamienia się w realizm, a wygląda on tak, że na rynku nieruchomości jest znacznie więcej mieszkań do sprzedaży niż potencjalnych klientów.

Taka sytuacja jeszcze kilka lat temu miała miejsce głównie w większych miejscowościach, ale i mniejsze miasta dynamicznie się rozbudowują czego owocem jest duża liczba nowych mieszkań dostępnych w cenach porównywalnych do tych, za które to właśnie my chcemy sprzedać mieszkanie.

Stawiając się w roli nabywcy mieszkania wolelibyśmy zakupić 10 letnie mieszkanie czy te dopiero co oddane do użytku? Jeszcze do tego dochodzą preferencje lokalizacyjne, układ i wielkość pomieszczeń i wszelkie inne udogodnienia. Podsumowując, osoba która szuka mieszkania do kupna ma obecnie ogromny wybór i właśnie dlatego tak ciężko jest sprzedać mieszkanie.

Jeżeli nie śpieszymy się ze sprzedażą nieruchomości to mamy czas na stopniowe obniżanie wartości nieruchomości i liczenie, że w końcu znajdzie się nabywca to nie przejmujemy się tym problemem, bo prędzej czy później nabywca się znajdzie. Co jednak jeśli tego czasu nie mamy? Co jeśli nie jesteśmy w stanie spłacać miesięcznych rat kredytu hipotecznego i musimy szybko sprzedać mieszkanie?

Właśnie dlatego powstał nasz skup nieruchomości za gotówkę, bo świetnie znamy rynek nieruchomości i wiemy, że sprzedaż mieszkania w dzisiejszych czasach nie jest niczym prostym, zwłaszcza jeśli oczekujemy za nie kwoty przekraczającą wartość mieszkań w tej lokalizacji.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *